Projeni Tanımla

PROJENİ TANIMLA

Bir film, bir kitap, bir sergi ya da yeni bir donanımın küçük bir parçası, FonlaBeni’de paylaşımda bulunmak isteyen herkesin bir projesi olması gerekir. Yaratıcılar için ilk adım, FonlaBeni projelerinin ne olduğunu tanımlamaktır.
 

Ne yapmak için fon istiyorsun? Projenin odak noktasının, nasıl başlayacağının ve sonunun, anlaşılır bir şekilde tanımlanmış olması önemlidir. Örneğin; yeni bir film yapmak sonlu bir projedir – proje film tamamlandığında sona erer – fakat bir sinema kariyeri oluşturmanın sonu yoktur ve sürekli bir çaba gerektirir. FonlaBeni yalnızca sonlu projeler için fon sağlar.


Kısacası; ne istediğini bilen, hem yaratıcılar hem de olası destekleyiciler için beklentilerin şeffaf olduğu ve hedeflerin tam olarak tanımlandığı projelere fon sağlanır. Proje hedeflerinin gerçekçiliği ve projenin tamamlanabilmesi için yaratıcısının yeterliliği konusunda karar vermek destekleyicilere aittir. Yaratıcılar için, proje hedefini tanımlama girişimi,  projenin kapsamını da oluşturduğundan, sıklıkla yaratıcı sürecin önemli bir adımı olarak değerlendirilir.


FonlaBeni, değişime açık ve anlaşılır hedefleri olan projeler üzerinde yükselen bir platform. Sen de projenin açık ve anlaşılı olmasına dikkat et. Projenin FonlaBeni ile uyumlu olduğundan emin değilsen, (ya da FonlaBeni’nin projen için uygun bir platform olmadığını düşünüyorsan) senden ricam, FonlaBeni Olmazsa Olmazlar’ını dikkatlice oku ve proje kategorinde yer alan Ekibin Seçtikleri başlıklı ve Başarılı Projeler'i incele. Hadi bakalım!