Yaratıcı Sayfalar

Proje Yaratıcıları & Proje Ortakları Arıyoruz!

Türkiye'nin en eğlencesi dozunda crowdfunding platformu FonlaBeni yaratıcı projelere sınırsız fon sağlamayı hedefliyor. FonlaBeni olarak yeni yıla projeyle başlamak isteyen yaratıcı insanlar ve "Yaratıcı Sayfalar" altında hedef kitlelerini bir araya getirecek proje ortakları arıyoruz. Yaratıcılar FonlaBeni'de projelerini paylaşıyor, arkadaşlarını bir araya getiriyor, projelerini takdir eden insanlardan destek alıyor. Gülümseten projelerle herkesin yaratıcılığı keşfetmesine ve yaratıcılığın bir parçası olmasına olanak sağlıyor.
Crowdfunding Nedir?

Bir proje için gereken maddi kaynağın, projeye ilgi duyan insan topluluğundan elde edilmesine crowdfunding denir.


"Yaratıcı Sayfalar" ne anlama geliyor?

Yaratıcı Sayfalar, proje ortaklarının -FonlaBeni işbirliği ile- kendi hedef kitlelerini bir araya getirdikleri ve bu hedef kitleye ait projelerin bir arada olduğu sayfalardır. FonlaBeni moderatörlüğünde proje ortakları da kendi sayfalarını oluşturup yönetirler ve projelerin gelişimini takip ederler.


Sistem Nasıl Çalışıyor?

Projeler bağımsız olarak hazırlanır, arkadaşlar, takipçiler ve ödüllerle ilgilenen destekleyiciler tarafından fonlanır ve proje yaratıcılarının destekten yararlanabilmesi için fon hedefine ulaşması gerekir. Film yapımcıları, müzisyenler, sanatçılar, tasarımcılar ve girişimciler FonlaBeni'de yer alan projelerinin hazırlanmasından ve tamamlanmasından sorumlu olurlar. Vakitlerinin çoğunu proje sayfaları inşa etmeye, kişisel videolar hazırlamaya ve önerecekleri ödüller konusunda beyin fırtınası yapmaya ayırırlar. Ödüller, proje sonunda ortaya çıkan ürünlerin sınırlı erişim hakkını veya kopyasını edin¬mek ya da projeyle ilgili deneyimler elde etmek gibi şeyler olabilir. Proje yaratıcıları her proje için bir fon hedefi ve son tarih belirler. Proje fon hedefine ulaşırsa, son tarih geldiğinde destekleyicilerin kredi kartlarından paralar toplanır. Proje fon hedefini yakalayamazsa paralar destekleyicilerin cebinde kalır. Dünyanın neresinde olursa olsun insanlar yaratıcılığın ve özgünlüğün ortak paydasında FonlaBeni ile buluşabilirler. FonlaBeni ile proje yaratıcılarının hayalleri gerçek olur, siz de yaratıcılığı desteklemiş ve bu desteğinizi harika ödüllere dönüştürmüş olursunuz. İşte bu nedenle FonlaBeni paradan çok daha fazlasını ifade eder. Her geçen gün biraz daha büyüyen yaratıcı projeler dünyasına sen de katılmak istemez misin? Yaratıcı ya da proje ortağı olarak herkesi FonlaBeni dünyasının ve başarılı projelerin bir parçası olmaya çağırıyoruz. Sizi de aramızda görmeyi çok isteriz.


Neden "Proje Ortağı" olmalıyım?

Yaratıcılığı desteklemek isteyen kurum, kuruluş ve organizasyonları ortak bir platformda buluşturmak istiyoruz. Biliyoruz ki; yaratıcılık paylaştıkça çoğalır.


FonlaBeni projelerden ne kadar ücret alıyor?

FonlaBeni, proje başarılı olursa toplanan paranın %9'sini alıyor.


FonlaBeni "Proje Ortaklarından ne kadar ücret alır?

FonlaBeni proje ortaklarından ücret talep etmez.


FonlaBeni projelerin fikri mülkiyet hakkını alır mı?

FonlaBeni projelerin mülkiyet hakkı üzerinde herhangi bir hak iddia etmez. Bu konuda bir gelir talebi de yoktur.


Projeye başlamak için ücret ödemek gerekir mi?

FonlaBeni'de proje oluşturmak ve destek aramak ücretsizdir. Zorla ödemek isteyen olursa diye bir açık hesabımız var ama isterseniz özelden mesaj atabiliriz :)