Uçan Telefon Kılıfı Futhark AirCase

Proje Yaratıcısı : Yiğithan Erkmen

Şehir: Ankara, Kategori: Teknoloji & Tasarım

Fonlanamadı! Bu proje yeterli fon sağlayamadı!
Proje Başlangıç Tarihi : 02 Mayıs 2016
Proje Son Tarihi : 01 Haziran 2016

Telefonunuz asla ekran üzerine düşmeyecek. Hava basınçlı düşüş engelleyen kılıf.

Akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar hayatınızda büyük kolaylıklar sağlayan cihazlardır. Bu cihazların şekilleri ve boyutları teknoloji gelişimine bağlı olarak değişmektedir. Giderek daha ince ve daha kırılgan bir yapıya ulaşmaktadırlar. Bu nedenle koruma ürünleri de bu pazarın bir kolu olmuştur. Çeşitli şekil ve özelliklerde üretilen bu koruma ürünleri giderek daha pahalı ve kullanışsız hale gelmiştir. Akıllı telefonunuzun ekranını korumak için ekran jelatini kullanabilirsiniz. Bu ürün naylon olması nedeniyle ekranı asla tam anlamıyla korumaz. Küçük çizikler dışında, düşmelere, darbelere ve sert metal temaslarına karşı savunmasızdır. Ekrandaki görüntü kalitesini azaltır, hava kabarcıkları yapar ve sökülmesi gerekince yapışkan bir tabaka bırakır. Nispeten daha kullanışlı olan tempered glass ise kalın bir yapıda sert bir malzemedir. Darbelere karşı kısmen dayanıklı olsa da tam koruma sağlamaz. Kırıldığında değiştirmek zorunludur ve çok pahalıdır. Her kırılmada yenisi alınmalıdır ve bir yıllık kullanımda ortalama olarak 4 defa kırılır ve değişir. Bu durumda basit bir hesapla 30 dolarlık bir tempered glass yılda 120 dolar ekstra harcama demektir. Ayrıca dokunmatik hassasiyetine ve görüntüye de olumsuz etkisi vardır.
 
Ekran dışında cihazların kasasının da korunması için ayrıca kılıf kullanmak gerekir. Bu durumda artı 40 dolarlık bir kılıf ihtiyacı doğar. Kılıfların koruma düzeyleri yükseldikçe ortalama olarak 7 mm kalınlığında olan cihazınız kılıfla birlikte 19 mm olacaktır. Maksimum koruma için 1 cm kalınlıkta kılıflara ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda inceliği ve taşınabilirliği için seçtiğiniz cihazın en önemli özelliklerinden birini kaybetmiş olacaksınız. Tabii ağırlığın artması da başka bir dezavantaj. 499 dolarlık bir cihaz korumalarla birlikte 160 dolar ek ile 659 dolar olur ve bu sadece tek seferlik bir kullanım. Ekran koruyucu her kırılmada size 120 dolar daha masraf olacak. Bu gidişle cihazın garanti süresi boyunca 499 dolarlık cihaz size 779 dolara mal olacaktır.
 
Bu kadar sorun saymışken çözüm nedir?
 
Çözüm Futhark AirCase
 
Neden?
 
Futhark AirCase sadece bir kez satın alınır ve cihazınızı kullanmaya devam ettiğiniz sürece kullanabilirsiniz. Ürün fiyatı ise sadece 29 dolar. Bu bir tempered glass ve kılıf fiyatına göre çok daha ucuz. Ekran üzerine ek bir korumaya gerek kalmaz çünkü sadece kasa kılıfı şeklindedir. Cihazınız asla ekran üzerine düşmeyecektir. Kılıf yalnızca 2.2 mm kalınlığında olduğu için incelik özelliğini de kaybettirmez. Düşüş sırasında sensörler çalışarak cihazınıza yön verecek ve her zaman arkası aşağıya gelecek şekilde çevirecektir. Çarpma yüzeyine 6 cm kaldığında ise bütün çıkışlar çalışarak hava ile yavaşlatacaktır. Cihazınızda çizilme, kırılma, boya kalkması gibi sorunlar olmayacaktır.
 
Biz ürünümüze güveniyoruz, bu nedenle üzerine bir sayaç ve sensör takibi sistemi koyduk. Yani cihazınız düşerken bunu kaydedeceğiz ve eğer Futhark AirCase cihaza takılıyken hasar aldığını tespit edersek tüm masrafları karşılayacağız. Hayır, sınırlı bir garanti değil. Dediğimiz gibi kullanım sınırsızdır. Sadece havanın dolu olduğundan emin olun.
 
Ya cihaz suya düşerse?
O zaman da hava yastıkları devreye girerek cihazın su yüzeyinde kalmasını sağlayacak. Havadayken cihaz arka kısmı suya gelecek şekilde döneceği için ekranı yine koruyacak.  Korkmayın, cihazın tüm girişleri sudan korunacaktır.
 
Fikir nasıl ortaya çıktı? Biz 4 üniversite öğrencisiyiz. Akıllı telefonlar ve tabletler sürekli hayatımızda ve doğal olarak elimizde oluyor. Küçük kazalar da kaçınılmaz tabii. Sürekli düşürdüğümüz cihazların bozulması, tamir masrafları, koruma için kullandığımız ürünlerin masrafları, sürekli gider olması ve bazı özellikleri kısıtlayan ürünlerden kurtulmak istediğimiz için düşünmeye başladık. Sonunda, en başında şaka amaçlı söylenen bir fikir gerçekleşti. Uçan kılıf olsa keşke düşüncesini yapabilir miyiz diye araştırdık. Bir mühendis arkadaşımızla uzun bir araştırma yaptık ve bir prototip elde ettik. Sonrasında da bunu seri üretime geçirip ürün haline getirdik. Artık bu ürün sadece arkadaş çevresinde kullanılan bir koruma değil. Siz de indiegogo aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Ürünü sipariş ederseniz cihaz modelinizi yazmayı unutmayın.
 
Yakında yenilikçi iki ürün daha geliyor. Bu kampanyadan ürün alanlar için özel perk yapacağız. Takipte kalın…
 
Futhark Technology Team

Sık Sorulan Sorular

Devam edebilmek için lütfen giriş yapınız


Şifremi Unuttum

Kullanıcı:
Şifre:

Üzgünüz, proje süresi dolmuştur.


Üzgünüz, öncelikle aktivasyon işlemini tamamlamalısınız.


Sor Bakalım

Henüz desteklediği proje yok.

Profil Detayını Göster

Yiğithan Erkmen

Başkent üniversitesi ybs

" Uçan Telefon Kılıfı Futhark AirCase " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Yiğithan Erkmen

" Uçan Telefon Kılıfı Futhark AirCase " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Yiğithan Erkmen

"Uçan Telefon Kılıfı Futhark AirCase" isimli proje hakkında söyleyeceklerim var!

Eklemek istedikleriniz...

Projemi başka bir yere yükle

Video Ön İzleme (Gerçek boyut değildir)

Özel Boyut x

Kutu Ön İzleme

Telefonunuz asla ekran üzerine düşmeyecek. Hava basınçlı düşüş engelleyen kılıf.

Ankara

%0 Desteklendi
0 TL Fona Ulaştı
Sonlandı