Çikolatadan Heykeller

Proje Yaratıcısı : Yiğit Zeyneloğlu

Şehir: Adana, Kategori: Yiyecek

Bu proje başarılı bir şekilde fonlandı!
Proje Başlangıç Tarihi : 08 Ağustos 2013
Proje Son Tarihi : 04 Ekim 2013

Çikolatanın rotası Ekim ayında Paris'te yapılacak Dünya Çikolata Ustaları yarışması.

Selam çikolata severler ve benim gibi çikolatasız asla yaşayamayacak olan sevgili çikolata canavarları! Proje sayfama hoşgeldiniz. Projeyle ilgili detaylı bilgileri bu sayfadan edinebilirsiniz. Aklınıza takılabilecek bütün ayrıntılara açıklık getirmeye çalıştım. Çikolata tadında keyifli okumalar.

Çikolata yemek kadar çikolataya bakmak da insanı mutlu eder.Biz çikolata severler bir çikolatanın yalnızca tadıyla değil nasıl göründüğüyle de ilgileniriz. Çikolata estetik bir tadımlamadır, gözlerde başlar ve damakta biter. İşte bu nedenle her birimiz lezzeti kadar bazı çikolataları biçimleri için de severiz. Çikolatadan heykellerin çıkış noktası da bu oldu... Hem lezzetli hem de seyretmeye değer çikolatalar. Bakmak kelimesinin bu nedenle iki anlamı vardır belki, hem heykele hem de tadına bakmak, farklı bir deneyim olmaz mı?

Mart ayında katıldığım Doğu Avrupa Dünya Çikolata Ustası yarışmasında 1. lik ödülünü kazandım. Yarışmada Anadolu Medeniyetleri'ne ait figürleri kullanarak heykeller yaptım. Oldukça ilgi çekici oldu ve yarışmada birinci olmamı sağladı. Önümüzde Dünya Çikolata Ustaları yarışması finalleri var ve finaller için çalışmaya başladım. On sekiz ülke arasında böyle bir yarışmşada Türkiye ilk kez yer alacak ve bu bayrağı ben taşıyacağım. Benim için gurur ve mutluluk verici bir duygu. Amacım yine heykeller yapmak ama bu kez çok daha büyük boyutlarda heykeller üretmek. Projenin maddi boyutu kadar manevi boyutu da önemli. İnsanların desteğini alarak yarışmaya katılmak beni daha çok cesaretlendirecek ve kendime olan güvenimi tazeleyecek. Türkiye'nin ve Adana'nın çikolatasının tanıtılması konusunda kolektif bir çaba ve dayanışma göstermiş olacağız. Bu nedenle, paradan çok daha fazlasını ifade eden bir proje...

Proje ödülleri konusunda cömert davranmaya özen gösterdim :) Ayrıca farklı ödüller ekleyerek projeye destek olabilecek herkesin kendinden bir şeyler bulabilmesine dikkat ettim. T-shirt ve bardak gibi severek kullanacağınız ürünlerin yanı sıra, eğitim ve etkinlik olarak planladığımız ödüller de var. 

Güzel günlerde üzerinizde olması dileğiyle;

Sıcak çikolata için ideal,
 
 
Yeni başlayanların çok seveceği bir kit,
 
 
 
Çikolata yapımının püf noktalarını anlatacağım atölye çalışması katıldığınız en tatlı atölye çalışması olabilir. Tatlı yiyip tatlı konuşacağız :) Çikolata kalıplama teknikleri, çikolatalı dolgu yapımı, saklanması gereken ideal koşullar, yapım sırasında kullanılabilecek teknikler ve çok daha fazlası atölye çalışması kapsamında sizlerle paylaşabileceklerim. Atölye sonrasında lezzetli çikolatalar yaparak hem kendinizi hem de sevdiklerinizi şımartabileceksiniz. Havanızı atmanız da kolay, bu tarifi Dünya Çikolata Usta'sından aldım dersiniz :)

Atölyelere katılım 10 kişilik gruplar halinde olacak ve projenin tamamlanmasından hemen sonra atölye takvimi açıklanacak. Bu lezzet ve mutluluk dolu yolculuğu kaçırmayın!
 
 
Vakit ayırıp proje sayfamı ziyaret eden ve projeme maddi manevi destek olan herkese sonsuz teşekkürler. Desteklerinizle hem farklı lezzetleri hem de Adana ve Türkiye'nin çikolatasını tüm dünyaya duyuracağız...

Çikolatalı günler :)

Sevgilerimle, Yiğit ZEYNELOĞLU

Sık Sorulan Sorular

Destekleyen

20

Toplanan Fon

2.435

Fon Hedefi 2.000

BAŞARILI

Proje Yaratıcısı:
Yiğit Zeyneloğlu

Adana, TÜRKİYE

Mesaj Gönder

Fonlabeni'de ilk projesi (18 destekleyeni var).

Meraklısına Biyografi

Ödül 10 ve üzeri

1 Destekleyici

Limitsiz!

Pastabahçesi Facebook sayfasında desteğiniz için teşekkürlerimizi ileten bir kart yayınlıyoruz :)

Tahmini varış süresi: Temmuz 2013

Ödül 25 ve üzeri

5 Destekleyici

Limitsiz!

Pastabahçesi logolu kupa bardak ve özel bir tasarımla hazırlanmış çok seveceğiniz "sıcak çikolata tarifleri" el gönderiyoruz.

Tahmini varış süresi: Temmuz 2013

Ödül 50 ve üzeri

2 Destekleyici

Limitsiz!

"Çikolata Canavarı" tasarımlı size özel hazırlanmış bir t-shirt yolluyoruz! Çikolata sevginizi herkese gösterebileceksiniz :)

Tahmini varış süresi: Temmuz 2013

Ödül 100 ve üzeri

2 Destekleyici

Limitsiz!

Pastabahçesi logolu kupa bardak ve sıcak çikolata tarifleri, "Çikolata Canavarı" tasarımlı size özel hazırlanmış bir t-shirt yolluyoruz, Pastabahçesi'nde çikolata ikramımız da var, bekleriz :)

Tahmini varış süresi: Temmuz 2013

Ödül 150 ve üzeri

6 Destekleyici

Limitsiz!

Pastabahçesi'nde iki saatlik bir çikolata workshop armağan ediyoruz... Dünya Çikolata Ustası'ndan öğrenmek isteyeceğiniz birçok şey atölyede tatlı tatlı konuşulacak :)

Tahmini varış süresi: Temmuz 2013

Ödül 200 ve üzeri

0 Destekleyici

Limitsiz!

Pastabahçesi'nde 6 arkadaşınızla birlikte küçük bir doğum günü partisi düzenleyebilir ya da sevdiğiniz birine 6 arkadaşının katılabileceği sürpriz bir doğum günü partisi armağan edebilirsiniz.

Tahmini varış süresi: Temmuz 2013

Ödül 250 ve üzeri

0 Destekleyici

Limitsiz!

Atölye çalışmasında kullanmak için Çikolata Başlangıç Kiti, atölye sonrasında öğrendiklerini hayata geçirmen için özel olarak seçilmiş Çikolata Yapım Tarifleri kitapçığı ve katılmaktan çok keyif alacağın Çikolata Workshop armağan ediyoruz. Bir arada vakit geçirmenin güzelliği de var!

Tahmini varış süresi: Temmuz 2013

Ödül 500 ve üzeri

2 Destekleyici

Limitsiz!

Çikolata Başlangıç Kiti, Çikolata Yapım Tarifleri ve Çikolata Workshop armağanımızın yanı sıra sevdiğiniz birinin çikolatadan büstünü de hediye ediyoruz. Kişiye özel üretilecek olan çikolata büst çok tatlı bir hediye olabilir :)

Tahmini varış süresi: Temmuz 2013

Devam edebilmek için lütfen giriş yapınız


Şifremi Unuttum

Kullanıcı:
Şifre:

Üzgünüz, proje süresi dolmuştur.


Üzgünüz, öncelikle aktivasyon işlemini tamamlamalısınız.


Sor Bakalım

Henüz desteklediği proje yok.

Profil Detayını Göster

Yiğit Zeyneloğlu

Adana, Türkiye

1978 Tarsus doğumluyum. 99 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm bölümünü bitirdikten sonra Londra da Le Cordon Bleu gastronomi okulundan yüksek derece ile Patisserie diploması aldım. 15 yıldır bir aile ve Adana markası olan Pastabahçesi'nde pasta şefliği yapıyorum. Alanımda bir Türkiye 1.liği ve Doğu Avrupa çikolata yarışmasın da 1.lik derecelerim var. Dünya tatlısı bir eşe ve sütlü çikolata kadar tatlı ve sevimli iki çocuk babasıyım. Hobi olarak; kitap okumak, seyahat etmek, futbol oynamak ve rüzgar sörfü yapmak ilk tercihlerim.

" Çikolatadan Heykeller " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Yiğit Zeyneloğlu

" Çikolatadan Heykeller " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Yiğit Zeyneloğlu

"Çikolatadan Heykeller" isimli proje hakkında söyleyeceklerim var!

Eklemek istedikleriniz...

Projemi başka bir yere yükle

Video Ön İzleme (Gerçek boyut değildir)

Özel Boyut x

Kutu Ön İzleme

Çikolatanın rotası Ekim ayında Paris'te yapılacak Dünya Çikolata Ustaları yarışması.

Adana

FONLAMA BAŞARILI
%121 Desteklendi
2.435 TL Fona Ulaştı
Sonlandı