Nöbetçi Kütüphane - 2014

Proje Yaratıcısı : Nöbetçi Kütüphane

Şehir: Adana, Kategori: Diğer

Bu proje başarılı bir şekilde fonlandı!
Proje Başlangıç Tarihi : 04 Eylül 2014
Proje Son Tarihi : 01 Kasım 2014

Nöbetçi okurlar için geceleri açık kütüphane ve atölye çalışmaları için buluşma yeri

Nöbetçi Kütüphane destekleyenleri ve takipçileri, harika haberlerimiz var! Nöbetçi Kütüphane projemize geçtiğimiz yıl sizlerin de desteğiyle bir başlangıç yapmıştık... Öyle güzel şeyler oldu ki, artık hem gelişmeleri paylaşmanın hem bir kez daha topluluk fonlaması ile destek toplamanın zamanıdır dedik. Yine de işe Nöbetçi Kütüphane hakkında hatırlatmalara yaparak başlayalım.Nöbetçi Kütüphane, sanat, etkinlik ve teknoloji ile içiçe olan yeni nesil sosyal kütüphanedir.Kütüphanede kitap okuyabilr, atölye çalışmalarına katılabilir, film izleyebilir ya da bir topluluğunuz varsa birlikte etkinlik düzenleyebilirsiniz. 

KÜTÜPHANE İÇİN YENİ MEKAN

Ekip için de heyecan verici bir gelişme olduğunu söyleyerek başlayalım! Nöbetçi Kütüphane'nin yeni yeri yemyeşil bir alanın içerisinde harika bir yer :) Geceleri kitap okumak oldukça keyifli olacak. İşte fotoğraflar...


İşte bu harika yeri çok daha güzel yapabilmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Son hali şu şekilde olacak.

 

Mekanın etrafını camlar ile kapadık. Kitapları asmak için tavana ahşap bir ek yaptırdık. Masa, sandalye, aydınlatma, kitaplık ve daha birçok şey için FonlaBeni'den gelecek desteğe ihtiyacımız var. Kütüphane'de bulundurmak istediğimiz kitapların büyük bir çoğunluğunu geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz projeden gelen para ile temin etmiştik. Bir önceki projenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl FonlaBeni.com üzerinden topluluk fonlaması projesi yaptık ve topladığımız destekle kütüphanenin ilk kurulma aşamasında ihtiyacımız olan kitapları satın aldık. Atölye çalışmaları düzenledik. Sosyal girişim projelerine başvurular yaptık, Adana'da gerçekleşen film festivallerine katkı sağladık. Sinema dersleri gerçekleştirdik. Bu yıl da benzer projelerle yola devam etmek istiyoruz. Elbette en güzel haber, evimizin terasını kütüphane yapmışken bu yıl kendimize üniversite içerisinde bir yer bulduk! Artık her an ulaşılabilir ve bağımsız bir kütüphane olduk desek yeridir. Öne çıkan başlıklar şöyle; 

SAMSUNG HAYALİNİN PEŞİNDEN GİT YARIŞMASINDA FİNALİST OLDUK!Girişimcilik alanında yarıştık ve bu alanda finale kalan iki projeden biri olmayı başardık. Büyük ödülü kazanamadık ama harika bir deneyim  oldu. Ekip olarak hem yaptığımız işi daha ciddiye aldık hem de projemize olan inancımız arttı. Halk oylamasını da birinci olarak tamamladık. Samsung Ekibi projemizle yakından ilgilendi ve sürecin sonuna kadar bizi destekledi. Bir de Samsung Galaxy S5 hediye ettiler. Samsung telefon hediye eder de biz geri kalır mıyız? Biz de Samsung bilgisayar, tablet ve fotoğraf makinesi alarak teknoloji altyapımızı geliştirmiş olduk. İhtiyacı olanlar için ödünç verdiğimiz oluyor bu ürünleri :) Her şey için teşekkürler Samsung! 

Elbette böyle önemli bir yarışmada finalist olunca birkaç yerde haber de olduk. Detaylı bir inceleme yapmak isteyenler bakabilir. 

MARKETING TÜRKİYE
"Hayalinin Peşinden Git" kampanyasının finalistleri açıklandı

FİLMMOR'A SPONSOR OLDUK
Adana'da bu yıl ilk kez düzenlenen Filmmor Kadın Filmleri Festvali'ne sponsor olduk! Hep birlikte elbette, atölyelere katılıp katkı sağlayan herkse sonsuz teşekkürler! Katolog üzerinde logomuzu görmek heyecan vericiydi... Filmmor ile işbirliğimiz hakkında çıkmış bir yazı için aşağıdaki görseli tıklayabilirsiniz.ATÖLYE ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİK

Farhadi üzerinden İran'a Bakmak; İran Sineması, Reklam Arası; Reklam Filmleri Üzerinden Kadın Temsillerine Bakış, Film Çözümlemesi, Çocuklara Ne Okumalı, Cinsiyet Halleri; Yaratıcı Drama ile Toplumsal Cinsiyet Farkındalık Atölyesi, Görüntü Yönetmenliği Atölyesi...

Hepsi de çok eğlenceli ve birbirinden güzel atölye çalışmaları oldu. İşte atölye çalışmalarımızın görselleri.

 

 

 

Destek olarak yıl içerisinde harika atölyeler yapmamıza ve dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir kütüphaneyi sizin için hazır tutmamıza yardım eder misiniz? Ödüller içerisinde mutlaka seveceğiniz bir şeyler vardır. Nöbetçi Kütüphane'ye üye olabilir, atölye çalışmalarımıza katılabilir ya da özel etkinliklerinizden birinin -düğün ya da doğumgünü olabilir - video kilibini armağan olarak seçebilirsiniz. Bu yıl hediyeler arasında tişörtlerimiz de var :)

Destek olmak için fazla geç kalma! Paraya hemen ihtiyacımız var çünkü :)))

Sık Sorulan Sorular

Destekleyen

35

Toplanan Fon

2.500

Fon Hedefi 2.000

BAŞARILI

Proje Yaratıcısı:
Nöbetçi Kütüphane

Mesaj Gönder

Fonlabeni'de 11 projesi var (32 destekleyeni var).

Cml Sbc

Web Sitesi: www.facebook.com/nobetcikutuphane

Meraklısına Biyografi

Ödül 10 ve üzeri

4 Destekleyici

Limitsiz!

Teşekkürler! Kocaman teşekkürler! Ve elbette size özel bir teşekkür maili. Facebook sayfamızda isminize özel teşekkür kartı da yayınlıyoruz.

Tahmini varış süresi: Kasım 2014

Ödül 20 ve üzeri

3 Destekleyici

Limitsiz!

İki adet sevimli kitap ayracı armağan ediyoruz. Teşekkür maili ve Facebook sayfamızda isminize özel teşekkür kartı da yayınlıyoruz.

Tahmini varış süresi: Kasım 2014

Ödül 50 ve üzeri

11 Destekleyici

Limitsiz!

Nöbetçi Kütüphane'de film çözümlemesi atölyesine misafir oluyorsunuz. Atölye günü size özel hazırlanmış kitap ayracı da armağan ediyoruz :)

Tahmini varış süresi: Kasım 2014

Ödül 100 ve üzeri

6 Destekleyici

Limitsiz!

Sürpriz bir kitap ve sürpriz bir DVD armağanımız var. Film çözümleme dersimize katılım ve isminize özel tasarlanmış 5 adet kitap ayracı da sizin oluyor.

Tahmini varış süresi: Kasım 2014

Ödül 150 ve üzeri

0 Destekleyici

Limitsiz!

Kütüphane'ye bir yıllık üyelik kartı sizin oluyor. İstediğiniz zaman kartınızla iki adet kitabı ödünç alabiliyorsunuz. Bir adet tişört sizin oluyor.

Tahmini varış süresi: Kasım 2014

Ödül 250 ve üzeri

0 Destekleyici

Limitsiz!

Nöbetçi Kütüphane'de gerçekleştirilecek atölye çalışmalarından biri olan "Günümüz Dünya Sineması" atölyesine ücretsiz katılım hakkı armağan ediyoruz.

Tahmini varış süresi: Kasım 2014

Ödül 500 ve üzeri

0 Destekleyici

Limitsiz!

Nöbetçi Kütüphane'ye bir yıllık üyelik, "Senaryo Yazım Atölyesi"ne ve Günümüz Dünya Sineması" derslerine ücretsiz katılım hakkı. En güzelinden 5 adet size özel kitap ayracı armağan ediyoruz.

Tahmini varış süresi: Kasım 2014

Ödül 1000 ve üzeri

0 Destekleyici

Limitsiz!

Dildeğiniz bir etkinliğin videosu bizden. Düğün videonuz ya da doğumgünü videonuz Nöbetçi Kütüphane ekibi tarafından en keyifli şekilde hazırlanır! Örnek videoları sayfamızdaki bağlantı adreslerini tıklayarak izleyebilrsiniz. Kütüphaneye bir yıllık üyelik de hediye!

Tahmini varış süresi: Kasım 2014

Ödül 5000 ve üzeri

0 Destekleyici

Limitsiz!

Size özel bir vitrin çalışması! Kütüphanenin vitrininde dilediğiniz bir tasarımı yaptırıyor ve iki ay boyunca herhangi bir değişiklik yapmıyoruz. Açık desteğinizi de vitrinin üzerine yazıyoruz. İki kişilik üye kartı sizin oluyor ve dilediğiniz atölye çalışmasına katılma hakkınız oluyor. Daha ne olsun ki?

Tahmini varış süresi: Kasım 2014

Devam edebilmek için lütfen giriş yapınız


Şifremi Unuttum

Kullanıcı:
Şifre:

Üzgünüz, proje süresi dolmuştur.


Üzgünüz, öncelikle aktivasyon işlemini tamamlamalısınız.


Nöbetçi Kütüphane

Nöbetçi Kütüphane, yeni nesil sosyal kütüphane olarak katılım odaklı ve gece açık bir kütüphanedir.

" Nöbetçi Kütüphane - 2014 " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Nöbetçi Kütüphane

" Nöbetçi Kütüphane - 2014 " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Nöbetçi Kütüphane

"Nöbetçi Kütüphane - 2014" isimli proje hakkında söyleyeceklerim var!

Eklemek istedikleriniz...

Projemi başka bir yere yükle

Video Ön İzleme (Gerçek boyut değildir)

Özel Boyut x

Kutu Ön İzleme

Nöbetçi okurlar için geceleri açık kütüphane ve atölye çalışmaları için buluşma yeri

Adana

FONLAMA BAŞARILI
%125 Desteklendi
2.500 TL Fona Ulaştı
Sonlandı