Meraklı Maymun Ekipman Destek Kampanyası

Proje Yaratıcısı : Çağan Çelik

Şehir: Eskişehir, Kategori: Film & Video

Bu proje başarılı bir şekilde fonlandı!
Proje Başlangıç Tarihi : 23 Temmuz 2014
Proje Son Tarihi : 23 Ağustos 2014

Daha kaliteli yapımlar üretmemiz ve kısıtlamaları aşmamız için bize destek olun!

Merhaba sevgili Evrim Ağacı okurları, bilime ve onun yaygınlaşmasına önem verenler,

Şimdiye kadar hemen hepiniz Evrim Ağacı bünyesinde yayın hayatına başlayan popüler bilim kanalımız Meraklı Maymun’u duymuşsunuzdur. Yapımcılığını ve içeriğini Evrim Ağacı’ndan Çağan Çelik’in üstlendiği bu video projesi yayına başladığından (Kasım 2013) bugüne büyük yol kat etti. Bugüne kadar çeşitli konularda 40’ın üzerinde video çekildi ve daha çekilmeyi bekleyen onlarcası var.

Ancak Meraklı Maymun’un bazı konularda yardımınıza ihtiyacı var. Bu tür videoların vazgeçilmezlerinden olan arka plan (fon) tasarımı ve ışıklandırma konusunda eksikliklerimiz mevcut. Sabit bir arka planımızın olmayışı bizi çekim için her seferinde dış mekanda yer arayışına itiyor. Ancak beğendiğimiz bir nokta bulduğumuzda bile o nokta gürültü seviyesi bakımından uygun olmayabiliyor ya da çekim izni gibi problemlerle karşılaşabiliyoruz.

Ayrıca video işlerine özel, stüdyo tipi soft ışıklarımızın olmayışı bizi çekimleri günün belirli saatlerinde yapmak zorunda bırakıyor.  Tipik ışıklar maalesef video işleri için uygun değil. Gün içinde her zaman vakit bulamadığımızdan çekim programımız bu sebeple aksayabiliyor.

Özetlemek gerekirse; tek renkli, katlanabilir bir fona ve uygun aydınlatma çözümlerine ihtiyacımız var. Bu ürünlerle kuracağımız küçük ev stüdyomuzda zaman ve mekan sıkıntısını tamamen ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Bu bize daha profesyonel videoları daha sık çekebilme imkânı tanıyacağı gibi dikkatimizi tamamen içeriğe odaklamamızı sağlayacak. Dolayısıyla yaptığımız piyasa araştırmasının ardından aşağıdaki ürünleri edinmenin yararımıza olacağına karar verdik:

  • Katlanabilir siyah&beyaz fon 1.5x2m [270TL]

  • 2 adet 40x40 softbox takım [433 TL]
  • Kesintiler (Fonlabeni, PayPal) [100TL]

Yapacağınız en küçük destek dahi popüler bilimin Türkiye'de sevdirilmesine ve yaygınlaşmasına doğrudan katkısı olacağı gibi insanların merak ettikleri sorulara cevap olarak kulaktan dolma bilgiler yerine kanıtlarla desteklenen, hakemli dergilerde yayınlanan araştırma sonuçlarını görmelerini, bu yolla rasyonel ve kuşkucu bakış açısına sahip, bilim okuryazarlığına sahip bir nesil yetişmesini sağlayacaktır.

Teşekkürler!
Çağan Çelik
 

Dear Tree of Evolution readers and those who love science and help it become widespread,

 

You’ve probably heard about our new popular science video Show “Meraklı Maymun” until now. This new show produced and written by Çağan Çelik (a member of Tree of Evolution) has done a lot since it was founded on November 2013. Over 40 videos have been shot and many more awaits.

But Meraklı Maymun needs your help on something. We lack some key equipments such as background and lighting solutions. Not having a solid background forces us to go outside to find a suitable spot for video recording where unfortunately has audible background noise or requires legal permission for shooting video.

And we have to shoot in broad daylight since we don’t have soft lights designed for video. Typical light sources unfortunately are not suitable for video. So this greatly undermines our shooting schedule.

To sum up, we need a collabsible single color background and multiple soft light sources. Using these, we are planning to set-up a small home studio which will enable us to shoot videos anytime and anywhere. Thus we’ll focus more in our content and get less distracted by the limitations imposed by lack of equipment. So here are the products we decided to get:

 

  • Collapsible background black&white 1,5x2m [270TL]
  • 2x 40x40 softbox kit [433TL]
  • Deductions (Fonlabeni, PayPal) [100TL]

Even the smallest contribution you are going to make not only will help in making science loved and widespread in Turkey, but it will also let people reach the true scientific information for their questions, not the rumors. And thus enabling them to have rational and critical point of view in their lives which will help raising a scientifically literate generation.

 
Thanks,
Çağan Çelik

Sık Sorulan Sorular

Devam edebilmek için lütfen giriş yapınız


Şifremi Unuttum

Kullanıcı:
Şifre:

Üzgünüz, proje süresi dolmuştur.


Üzgünüz, öncelikle aktivasyon işlemini tamamlamalısınız.


Sor Bakalım

Henüz desteklediği proje yok.

Profil Detayını Göster

Çağan Çelik

Eskişehir, Türkiye

İnternet tabanlı içerik üreticisi, bilim ve teknoloji sever bir "geek", videographer, indie filmmaker. Şimdiye kadar Avcı ve Oduncu isimli bir kısa filmin ses kayıt ve ses kurgusu işlerinde çalıştı. Halen Sokak Röportajları.com'da kameraman olarak çalışıyor. Aynı zamanda Meraklı Maymun Popüler Bilim kanalının içerik üreticisi.

" Meraklı Maymun Ekipman Destek Kampanyası " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Çağan Çelik

" Meraklı Maymun Ekipman Destek Kampanyası " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Çağan Çelik

"Meraklı Maymun Ekipman Destek Kampanyası" isimli proje hakkında söyleyeceklerim var!

Eklemek istedikleriniz...

Projemi başka bir yere yükle

Video Ön İzleme (Gerçek boyut değildir)

Özel Boyut x

Kutu Ön İzleme

Daha kaliteli yapımlar üretmemiz ve kısıtlamaları aşmamız için bize destek olun!

Eskişehir

FONLAMA BAŞARILI
%170 Desteklendi
1.363 TL Fona Ulaştı
Sonlandı