Nükleersiz Türkiye için Kürekle Karadeniz

Proje Yaratıcısı : Pınar Demircan

Şehir: İstanbul, Kategori: Çevre

Bu proje başarılı bir şekilde fonlandı!
Proje Başlangıç Tarihi : 27 Temmuz 2014
Proje Son Tarihi : 20 Eylül 2014

Hüseyin , boşa kürek çekmeyecek, nükleere dikkat çekecek!

1999 yılından günümüze kadar yurt içi ve dışında uzun süreli projelere imza atmış olan Hüseyin Ürkmez, Nükleersiz.org, Yeşil Düşünce Derneği ve FonlaBeni üzerinden sağlanacak kamuoyu desteğiyle Hopa’dan İstanbul’a kadar 1500 Km uzunluğundaki Karadeniz’i motorsuz ve yelkensiz olarak kürekle geçecek.

Ülkemizin hatta dünyamızın geleceğini etkileyecek nükleer santrallere karşı duruşumuzun sembolü olarak 3 Ağustos Pazar günü Kazım Koyuncu'nun memleketi Hopa’da basın açıklamasıyla başlayacak bu projenin amacı, Karadeniz halkının nükleer santrallerin olası tehlikeleri hakkındaki farkındalığını arttırmak. Proje, Eylül ayının sonunda İstanbul, Ortaköy’de basın açıklamasıyla nihayetlenecek.

İki ay sürecek proje için Karadeniz’in en sakin dönemi olan Ağustos-Eylül ayları seçildi.  Hüseyin Ürkmez 1 Ağustos’ta yola çıkarak kayığını İstanbul’dan karayoluyla Hopa’ya getirecek ancak, 10 Ağustostaki Cumhurbaşkanlığı seçimi için İstanbul’a dönerek duyarlı bir vatandaş olarak oyunu kullandıktan sonra projeye devam etmesi için ulaşım ve konaklama masraflarına destek olunması gerekiyor. 

Haydi, Nükleersiz bir Türkiye için Kürekle Karadeniz’e sen de destek ol!

Proje yaratıcısını daha yakından tanımak ister misin?

Biyografi: 1976’da doğumludur, ekonomi okudu, Japonca öğrendi, İnsan kaynakları yönetimi alanında çalıştı. Hâlihazırda Japonca tercümanlık ve insan kaynakları danışmanlığı yapıyor. Çocukken Hiroşima Türküsü’nü dinlediği gün itibariyle bir nükleer karşıtı. Nükleer enerji santralleriyle ilgili güvenilir ve güncel bir bilgi kaynağı oluşturmak, bu santrallerin yarattığı risklere ve sorunlarına ilişkin dosya, raporlar sunmak amacıyla kurulmuş olan Nükleersiz.org (www.nukleersiz.org)  ile 2014 Mart ayında Fukushima Yıldönümü etkinliğinde davet edilen Fukushima Tanığı için gönüllü çevirmenlik yapması vesilesiyle tanıştı. Nükleersiz.org sorumlularına katılmasını izleyen süreçte Yeşil Gazete'de (www.yesilgazete.org)  nükleer karşıtı yazıları yayımlanmaya başladı. Fukushima faciasının gerçek sonuçlarını izlediği Japonca ve İngilizce kaynaklardan aktarmaya çalışıyor.

Rowing Blacksea from East to West Coast to show  Power  of people Against Nuclear Power

Huseyin Urkmez will row to have your attention inorder to not to enable nuclear power in Turkey

Huseyin, who has performed many short-long term rowing projects both in Turkey and overseas, now ready to start to an other one by cooperating with  Nukleersiz.org ,Yesil Dusunce Association and  public support  to be provided through http://www.fonlabeni.com/proje/detay/1763/nukleersiz-turkiye-icin-kurekle-karadeniz  he will row wild Blacksea from east to west ;No engine no sail .

As a symbol of our resistance against nuclear power plants  that have been planning to be built in our country , Huseyin will start the  project with a press announcement  on the 3rd of August from Hopa(The East side of Blacksea close to Georgia) that is at the same time birthplace of Kazım Koyuncu Turkish& Laz folk singer who died because of cancer due to high radiation levels after Cernobil Nuclear accident. Aim of this project is to increase consciousness against nuclear power plants that have been planned to be built for decades and unfortunately under process for today . The Project will end after an other press release in Istanbul, Ortakoy a very popular Bosphorus  town,  in September .

August and September known to be the most calm seasons for wild Blacksea but, there  on the 10th of August there is President Election which will enable public  choose president directly for the first time . So Huseyin needs to come back  to Istanbul at once to vote  , after his voting he will fly back to his boat where he left and continue his tour . Your contribution to this project may be in 2 ways ; one of them is attending  by your heart and the other one is by providingfinancial support through  fonlabeni.com , we have some gifts too  for this step since budget of this project is 2500TL for his bringing his boat to Hopa,  flight and accomodation.

Support The Project  to show the government that we are  able to create an anti nuclear future in Turkey !

If you have any question please contact me via e mail demipinar@yahoo.com

...

原発のないトルコのために黒海を1500キロ、ローイングする

原発建設計画に注目を集めるために黒海に漕ぎ出す!(フセインさん)

1999年を始め、国内外でのプロジェクト何回も完成させてきたフセインさんが、今回は Nukleersiz.org とYesil Dusunce Dernegi(YDD)という反原発組織のサッポートを受け、市民の力も頂いて黒海を1500キロをエンジンや帆もなしにローイングします。このリンクをクリックしてプロジェクトのサッポートが可能です。http://www.fonlabeni.com/proje/detay/1763/nukleersiz-turkiye-icin-kurekle-karadeniz、寄付がしたくない方はニュースとしてこのプロジェクトを広めてください。

トルコや全世界の未来に深刻な影響を与える原発に反対する私たちの運動のシンボルとして、フセインさんは8月3日にホパ市で記者会見してから漕ぎ出す予定です。ホパ市はチェルノブイリ原発事故による放射能の影響で、ガンになって亡くなってしまった有名だったトルコ歌手、カジムコユンクさんの故郷でもあります。 このプロジェクトの目的は黒海沿岸の市民の皆さんの反原発意識を高めることです。プロジェクトはイスタンブール・ボスポラス海峡の人気の町、オルタコユで再び記者会見を行い、完結します。

2ヶ月かかるプロジェクトのために、海の荒い黒海が一番落ち着いている時期が選ばれました。黒海は東から西に激しく潮流が流れているので、それに沿うように、フセインさんはホパ市からプロジェクトを始めます。そのためにボートを友人の車でイスタンブール市からホパ市へ移動させる予定です。 しかし8月10日には大統領選挙があります、トルコで初めて国民が行う大統領選挙です。フセインさんはこの時、ボートを黒海に残し、友人の車で一旦イスタンブールに戻ります、選挙の投票後に飛行機でボートのところに戻ります。 予算は宿泊も含めて2500TL、 つまり1200USDです。日本円では 120000円ぐらいになると思われます。先ほど挙げた団体以外に、反原発の志のある多くの方の力でプロジェクトが行われれば反原発行動として素晴らしい成果をあげることになります。 原発なしの未来のために、あなたも黒海ローイングをサポートしてください!

問い合わせ先 プナール demipinar@yahoo.com

Sık Sorulan Sorular

Devam edebilmek için lütfen giriş yapınız


Şifremi Unuttum

Kullanıcı:
Şifre:

Üzgünüz, proje süresi dolmuştur.


Üzgünüz, öncelikle aktivasyon işlemini tamamlamalısınız.


Pınar Demircan

İstanbul, Türkiye

1976’da doğumludur , ekonomi okudu, Japonca öğrendi, İnsan kaynakları yönetimi alanında çalıştı . Halihazırda kendi işinde Japonca tercümanlık ve insan kaynakları danışmanlığı yapıyor. Çocukken Hiroşima Türküsü’nü dinlediği gün itibariyle bir nükleer karşıtı . Nükleer enerji santralleriyle ilgili güvenilir ve güncel bir bilgi kaynağı oluşturmak, bu santrallerin yarattığı risklere ve sorunlarına ilişkin dosya, raporlar sunmak amacıyla kurulmuş olan Nükleersiz .org(www.nükleersiz.org) ile 2014 Mart ayında Fukushima Yıldönümü etkinliğinde davet edilen Fukushima Tanığı için gönüllü Japonca çevirmenlik yapması vesilesiyle tanıştı. Nükleersiz.org sorumlusu olmasını izleyen süreçte Yeşil Gazete'de(www.yesilgazete.org) nükleer karşıtı yazıları yayımlanmaya başladı . Fukushima faciasının gerçek sonuçlarını izlediği Japonca ve İngilizce kaynaklardan aktarmaya çalışıyor.

" Nükleersiz Türkiye için Kürekle Karadeniz " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Pınar Demircan

" Nükleersiz Türkiye için Kürekle Karadeniz " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Pınar Demircan

"Nükleersiz Türkiye için Kürekle Karadeniz" isimli proje hakkında söyleyeceklerim var!

Eklemek istedikleriniz...

Projemi başka bir yere yükle

Video Ön İzleme (Gerçek boyut değildir)

Özel Boyut x

Kutu Ön İzleme

Hüseyin , boşa kürek çekmeyecek, nükleere dikkat çekecek!

İstanbul

FONLAMA BAŞARILI
%125 Desteklendi
500 TL Fona Ulaştı
Sonlandı