Eski Kağıtlar Uçak Oldu

Proje Yaratıcısı : Furkan Çolak

Şehir: Adana, Kategori: Teknoloji & Tasarım

Bu proje başarılı bir şekilde fonlandı!
Proje Başlangıç Tarihi : 19 Ocak 2014
Proje Son Tarihi : 18 Şubat 2014

Kullanılmış kağıtlardan ve strafordan model uçak ve planör yapımı atölyesi"Ey Ana! Oğlun eğer bir Asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun!"
Pardon, pardon bu dünyanın en kötü havacılık filminden bir replikti :)

Hadi bu hafta sonu mangal yapalım, atletimizi ve çorapla parmak arası terliklerimizi giyip voleybol oynayalım teklifine nanik yapmak ister misiniz?
Havacı kökenli bir ailenin 2.nesliyim (Havacı bir babanın, havacı bir oğluyum aslında, ama böyle yazınca daha etkileyici oluyor :)) İlkokulda "Anadolu Liseleri ve Askeri Okullara Hazırlık Tüm Dersler" kitabından kopardığım kağıtlarla yaptığım uçaklarla başladım Asuman sevdasına… Peşi sıra gelen Statik Modelcilik, RC Modelcilik, Model Roket, T10 paraşüt, Serbest Paraşüt ve en sonunda Pilotajla sonuçlanan tüm eğitimleri aldım. NASA'dan gelen Astronot ol tekliflerini değerlendiriyor. İsminden dolayı Rusya'ya göz kırpıyor, kozmonotluğa meylediyorum :) Aynı zamanda Model Uçak eğitmenliği sertifikasına da haiz bir bireyim :)

SELAM OLSUN...

Projemizi, Nöbetçi Kütüphane ile ortaklaşa olarak yürütüyor, beraber selam gönderiyoruz gökyüzüne, Wright Brothers'a, Hezarfen Ahmet Çelebi'ye, Red Baron'a, Altın Kanatlar efsanesine, Vecihi'ye ve tabi ki Müslüm Baba'ya (Az uçurmadı bizi:))

PROJE HAKKINDA

Projemiz aslında KKY'dir (Kendi Kendine Yap). Biraz kâğıt, Strafor, Makas ve Tutkal'la uçabilen ve sürekli kullanabileceğimiz bir uçak yapıp, kâğıttan sadece gemi yapabilenlere, hafta sonu sadece uçurtma uçuranlara hava atarak, sonsuz bir haza ulaşacağız. Yaptığımız uçağı soranlara "bunu ben yaptım, imkânım olsaydı TriPlane yapardım ama Euro 3 TL oldu" diyebileceksiniz. Kendinizi göstermek için evde uçurmaya kalkmayın sakın! Çeyizlik fincanlar malum :)Atölyemizin teknik kısmını Nöbetçi Kütüphane'de yapacağız. Göl kenarında yapılan bir pazar kahvaltısından sonra Kule izin verirse göl kenarında eserlerimizi gökyüzüne bırakacağız. Bu proje kapsamında fonladığınız tutarlarla Atölye'de kullanacağımız ekipmanları alacağız ve sizlerle gerçekleştirdiğimiz eğitimin bir benzerini Mavi Otizm Okulunda Model Uçak Etkinliği gerçekleştireceğiz...

Havacılığı supersonic motorlardan, Dog-Fight'lardan ibaret sananlara göz kırpar, yanağından makas alır, büyüklerimin ellerinden öperim. 

 

Sık Sorulan Sorular

Devam edebilmek için lütfen giriş yapınız


Şifremi Unuttum

Kullanıcı:
Şifre:

Üzgünüz, proje süresi dolmuştur.


Üzgünüz, öncelikle aktivasyon işlemini tamamlamalısınız.


Furkan Çolak

Adana, Türkiye

Tüm havacılık eğitimlerini almış bağımsız bir havacı... Model uçak eğitmeni. Pilotaj eğitimi almış ve deneyimlerini aktarmaktan mutlu olan paylaşımcı biri..

" Eski Kağıtlar Uçak Oldu " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Furkan Çolak

" Eski Kağıtlar Uçak Oldu " isimli proje ile ilgili soru sorun

Alıcı: Furkan Çolak

"Eski Kağıtlar Uçak Oldu" isimli proje hakkında söyleyeceklerim var!

Eklemek istedikleriniz...

Projemi başka bir yere yükle

Video Ön İzleme (Gerçek boyut değildir)

Özel Boyut x

Kutu Ön İzleme

Kullanılmış kağıtlardan ve strafordan model uçak ve planör yapımı atölyesi

Adana

FONLAMA BAŞARILI
%110 Desteklendi
220 TL Fona Ulaştı
Sonlandı